Вища освіта

Обчислювальної математики навчатимуть за спільним сертифікаційним курсом Львівський і Вюрцбурзький університети

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник і Президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана (Федеративна Республіка Німеччина), професор Альфред Форхель
Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник і Президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана (Федеративна Республіка Німеччина), професор Альфред Форхель

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник і Президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана (Федеративна Республіка Німеччина), професор Альфред Форхель 19 серпня 2014 року підписали угоду про спільний сертифікаційний курс із «Обчислювальної математики вищого рівня».

Оскільки входження до європейського наукового та освітнього простору є одним із основних орієнтирів Львівського університету, підписання угоди стало практичним кроком до реалізації меморандуму про взаєморозуміння між університетами, який ухвалили 10 квітня цього року. З цього приводу професор Альфред Форхель зазначив, що перспективи розвитку та пріоритетні напрями співпраці із Львівським національним університетом імені Івана Франка були предметом його доповіді у Бундестазі.

Отже, в 2014/2015 навчальному році обидва університети зарахують першу групу студентів (до 50 осіб) на спільний сертифікаційний курс (ССК) для магістрів механіко-математичного факультету, факультету електроніки і факультету прикладної математики та інформатики.

Окрім спеціальних академічних кваліфікацій, спільний сертифікаційний курс стане доброю нагодою підвищити наукову мобільність студентів Львівського університету, що сприятиме підготовці та вихованню конкурентоспроможних українських науковців на міжнародному рівні.

За умови успішної участі у ССК з «Обчислювальної математики вищого рівня» та виконання усіх вимог курсу обидва університети видаватимуть відповідні сертифікати. Після завершення навчання Вюрцбурзький університет пропонуватиме PhD-стипендії для найкращих студентів і сприятиме їх працевлаштуванню у транснаціональних компаніях, що забезпечуватиме можливість кар’єрного зростання в професійному середовищі Німеччини та інших європейських країн.

Підписанню угоди передувала зустріч ректорів університетів – професора Володимира Мельника та професора Альфреда Форхеля за участю проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марії Зубрицької, декана факультету електроніки професора Ігоря Половинка та професора кафедри геометрії і типології механіко-математичного факультету Тараса Банаха, на якій узгодили умови договору та інші практичні питання реалізації спільного сертифікаційного курсу.

Нагадаємо, що згоди щодо введення сертифікаційного курсу, починаючи з нового навчального року, представники Львівського та Вюрцбурзького університетів досягли 24 липня 2014 року під час відвідин професором Альфредом Форхелем Львівського національного університету імені Івана Франка. У липні президент Вюрцбурзького університету також відвідав науково-технічний і навчальний центр низькотемпературних досліджень, лабораторії фізичного та хімічного факультетів, де вчені університету ознайомили колегу з науковими досягненнями і результатами досліджень, здійснених за допомогою мільйонного приладу.

Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана – один із найстаріших університетів Німеччини, 14 професорів якого стали лауреатами Нобелівської премії. Серед них – В. Рентген (1901 р., фізика), Е. Фішер (1902 р., хімія), С. Арреніус (1903 р., хімія), К. фон Клітцінг (1985 р., фізика), Г. Хаузен (2008 р., медицина) та інші.

Зараз Вюрцбурзький університет об’єднує 10 факультетів: католицької теології, юридичний, медичний, філософський I (історія, філософія, культурологія), філософський II (філософія, психологія, педагогіка, соціологія), біологічний, хіміко-фармацевтичний, математики та інформатики, фізики та астрономії, економічний. Відповідно до міжнародних академічних рейтингів університетів усього світу Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана займає доволі високі позиції. За словами Альфреда Фольхеля, університет позиціонує себе як дослідницький і має у своїй структурі 4 дослідницькі центри.

За інформацією Львівського національного університету імені Івана Франка

Back to top button