Здоров'яПсихологія

Новини в соціальних мережах здатні викликати стресовий розлад

У дослідженні вчених з Університету Бредфорда взяли участь 189 осіб. Середній вік добровольців становив 37 років. Учасники заповнили особистісні анкети. Також добровольці розповіли, чи часто вони дивилися в Інтернеті і соцмережах новини про різні трагедіях, таких як теракт 11 вересня або шкільні перестрілки, пише Psych Central.

Фахівці з’ясували, хто з учасників переживав травматичні події і мав симптоми посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Аналіз показав: новини із соціальних мереж суттєво вплинули на 22% добровольців. У цих людей були симптоми ПТСР, хоча в житті вони з травматичними подіями не стикалися. Найсильніше на психічному здоров’ї позначався частий перегляд подібних новин. Найбільшому ризику ПТСР виявилися піддані екстраверти, які дивилися новини про трагедії.

Давно відомо, що страждання інших людей можуть завдавати людині, дізнавшись про них, сильний біль. Люди переносять на себе почуття, які відчуває той, хто став безпосереднім учасником трагедії. Такий феномен називається замісною травматизацією. Фахівці не радять вразливим людям дивитися новини про страшні і неприємні події.

Шкільне життя

Back to top button