Учительська

Новий закон про освіту має передбачати більшу автономію для шкіл, – Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до педагогів надавати свої пропозиції до законопроекту про освіту. Про це він сказав у «10 хвилинах» в неділю, 4 жовтня.

«Прошу свої пропозиції надсилати персонально Міністру і персонально голові Комітету», – сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що в рамках реформування середньої освіти вже напрацьовано низку пунктів, які будуть відображені в новому законі.

«Треба переходити на обрання директорів шкіл на відкритих конкурсах по всій Україні. Це вже зроблено в Києві, зараз проходить експеримент в Чернівцях. Ми це розповсюджуємо на всю Україну», – підкреслив Глава Уряду.

Крім того, потрібно запровадити систему стимулів для вчителів: «Чим краще ти навчаєш дітей, чим кращі в тебе результати, тим вища в тебе заробітна платня. І це може стати частиною контракту між вчителем і школою».

«Школа потребує більшої автономії. Менше тиску з боку органів влади і більше можливості для директора і для педагогічного колективу підбирати собі як тих людей, з ким вони хочуть працювати, так і мати можливість витрачати власні кошти на ті потреби, які вони вважають першочерговими», – підкреслив він.

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності в наступному році розширювати програму інформатизації шкіл.

Урядовий портал

  
Back to top button