Освіта і право

Нова система оплата праці для освітян буде запроваджена до 2023 року

Уряд створює умови для розвитку освітян. Про це сьогодні сказала Міністр освіти і науки Ганна Новосад, представляючи «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки. Захід відбувся на базі сучасного дитячого садка у смт Обухівка, Дніпропетровської області.

Міністр наголосила, що необхідно працювати над мотивацією та розвитком освітян. Звичайно, важливим в цьому питанні є фінансове забезпечення вчителів. За словами урядовця, підвищення зарплати вчителів відбуватиметься поступово. Нова система оплата праці для освітян буде запроваджена до 2023 року. При цьому Міністр підкреслила, що в наступному році в Державний бюджет закладено майже 10 млрд грн додатково на індексацію заробітних плат і на підвищення виплат окремим категоріям.

«Ми вирішили підтримати молодих вчителів. Це ті, хто найчастіше отримує найменше. Тому в наступному році хочемо дати одноразову винагороду у формі 10 мінімальних прожиткових мінімумів майже 75 тисячам українських педагогів», – повідомила Ганна Новосад. До слова, окремо кращі вчителі за результатами сертифікації отримають 20% надбавки.

Вона переконана, що «поряд з грошима кожен педагог повинен мати свободу для професійного розвитку». Тому в планах Міністерства демонополізація підвищення  кваліфікації педагогів. Зокрема, держава визнаватиме недержавні курси. Крім того, буде запроваджений інститут супервізорів – морально-психологічний супровід, підтримка педагогів, зокрема, у реформі НУШ.

Нагадаємо, що у 2020 році проведуть дослідження якості дошкільної освіти.