Перерва

Норми щодо обов’язкової енергоефективності в школах і дитсадках вже діють, і їх мають дотримуватися

Торік в Україні набули чинності нові державні будівельні норми щодо проектування шкіл та дитячих садків. Вони запровадили обов’язкову енергоефективність при новому будівництві, проведенні реконструкції або капремонту цих закладів. І ця вимога має дотримуватися на місцях для створення належних комфортних умов навчання та виховання дітей, особливо у сільській місцевості.

Таку думку висловив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Сьогодні ситуація зі школами і дитсадками в сільській місцевості така: майже половина, а саме 47% сільських шкіл нормально не обігріваються. Взимку температура повітря там не перевищує 16 градусів. А у деяких школах опалення досі проводиться на дровах. Ми маємо це змінювати і створювати сучасні комфортні умови для школярів. Тому одна з обов’язкових умов при проведенні нового будівництва, реконструкції чи капремонту школи або дитсадка – енергомодернізація та оптимальне використання енерговитрат. Норми діють ще з минулої осені і мають дотримуватися на місцях”, – сказав він.

За словами Лева Парцхаладзе, завдяки проведенню обов’язкових енергоефективних заходів не лише підвищується комфорт для навчання дітей, а й мінімум на 20% збільшується строк експлуатації цих будівель. “Наприклад, якщо строк експлуатації будівлі школи або дитсадка складає близько 100 років, то енергомодернізація продовжує їй життя ще на 25 років”, – додав заступник Міністра.

Згідно з новими ДБН “Заклади освіти” та “Заклади дошкільної освіти” усі планувальні та технологічні рішення повинні забезпечувати оптимальний рівень енерговитрат при будівництві та експлуатації. Системи теплопостачання мають бути облаштовані пристроями для автоматичного регулювання теплової потужності. А огороджувальні конструкції повинні проектуватися з теплозахисними властивостями, які забезпечують питоме споживання теплової енергії, що використовується на теплопостачання, забезпечення мікроклімату тощо.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Нагадуємо, що Лілія Гриневич виступила проти збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин.

Back to top button