Головне

Nokia дозволить «дзвонити» на загублені ключі

Nokia дозволить «дзвонити» на загублені ключі
Nokia дозволить «дзвонити» на загублені ключі
Компанія Nokia випустить для смартфонів Lumia аксесуар-позначку під назвою Treasure Tag. Будучи прикріпленою до того чи іншого предмету – наприклад, до зв’язки ключів, – Treasure Tag дозволить визначити його місце розташування в разі пропажі.

Робота з Treasure Tag здійснюється через смартфон, на який необхідно встановити спеціальний додаток. Програма покаже місце розташування загубленого предмету. При необхідності можна змусити мітку видати звуковий сигнал, щоб полегшити пошук.

З’єднання між міткою і смартфоном встановлюється за допомогою технології NFC, а обмін даними здійснюється по Bluetooth (версія 4.0 з низьким енергоспоживанням). Радіус дії Bluetooth складає близько ста метрів, але насправді може бути менше за перешкод.

Підтримку специфікації Bluetooth 4.0 у свої смартфони Nokia додасть, випустивши оновлення під кодовою назвою Amber. Воно вийде в найближчі тижні. Оновлення призначене для апаратів, що працюють під управлінням операційної системи Windows Phone 8.

Treasure Tag буде поставлятися разом з ремінцем – з його допомогою мітка кріпиться до предметів. Заряду батареї, вбудованої в мітку, вистачить на півроку роботи. Скільки коштуватиме аксесуар і коли саме він з’явиться у продажу, поки не повідомляється.
На iPhone, iPad і iPod touch вже існує схожий з Treasure Tag проект Tile . Як і розробка Nokia, Tile являє собою мініатюрну мітку, яку можна прикріпити до ключів або гаманця. На виробництво аксесуара користувачі Kickstarter перерахували понад двох мільйонів доларів США.

Back to top button