Здоров'яФізіологія

Нічна робота і погане харчування – саме нездорове поєднання

Порушений циркадний ритм разом з раціоном, багатим жирами і цукрами, може спровокувати виникнення небезпечного запалення. А хронічне запалення призводить до цілого ряду недуг, включаючи хвороби серця і діабет.

Як показало дослідження, нічна позмінна робота (у медпрацівників, пожежників, наприклад) підвищує ризик появи проблем зі здоров’ям. Циркадний ритм встановлює 24-годинний цикл, за яким живе тіло. І режим сну – результат роботи цього ритму.

Зміна бактеріального складу шлунково-кишкового тракту зв’язно із запаленням. І у всьому цьому відіграє роль циркадний ритм. Вчені провели експерименти з гризунами чоловічої статі. Тваринам міняли звичний режим світло / темрява, щоб збити циркадний ритм. При цьому тварин посадили на різні дієти. Деякі їли більш жирні та солодкі продукти.

В результаті жирний раціон міняв склад бактерій в кишечнику. І там з’являлися бактерії, пов’язані з хронічним запаленням. Людям, що працюють позмінно, необхідно правильно харчуватися і висипатися, щоб не заробити хвороби, в тому числі, рак кишечника.

Back to top button