Здоров'яФізіологія

Неврологи з’ясували, як міцний сон допомагає засвоювати інформацію

Не один раз вчені доводили, що міцний сон покращує пам’ять. Проте до недавнього часу вони точно не знали, як це відбувається. Тепер американські фахівці наочно показали, за рахунок чого хороший сон сприяє розвитку навику навчання. А ось при нестачі сну, як виявилося, підвищується ризик хвороби Альцгеймера.

У ході наукової роботи з гризунами вчені проаналізували рухову кору тварин, коли ті нормально спали по 7 годин або страждали від браку сну і при цьому вчилися ходити з обертовому стрижні. Сам процес навчання приводив до формування дендритних шипиків, що допомагають передавати електричні сигнали від одного нейрона іншому. Але це відбувалося тільки у тварин, яким давали спати.

Виходить, хороший сон допомагає посилювати і консолідувати недавні спогади, які сформувалися. За даними Університету Нью-Йорка, різні завдання, що освоюються мозком, призводять до того, що формувалися синапси (місця з’єднань нейронів) у різних відростках на одних і тих же нейронах. Отже, клітини мозку “переварюють” нову інформацію під час сну. І відбувається це на фазі повільного сну, що характеризується відсутністю сновидінь. Тобто клітини мозку, які активуються під час самого процесу навчання, повторно активуються вже під час сну. Якщо даний процес порушується, то дендритне зростання не відбувається.

Back to top button