Здоров'яСоціальне здоров'я

Неврологи дізналися, чому деякі люди схильні до самотності

Якщо у людини виникають проблеми з налагодженням соціальних зв’язків, можливо, в дитинстві вона пережила травму голови. Як показало дослідження Університету Брігама Янга, яке тривало три роки, наслідки травм голови виходять за межі прийнятих лікарями, пише Counsel & Heal .

Було встановлено: найчастіше травми відбувалися внаслідок ДТП. Йдеться про пошкодження певних зон мозку. Вони зв’язуються з тим, чи буде у людини багато друзів. У цілому ж наслідки подібних травм зовні ніяк не проявляються. Правда, можливі проблеми із запам’ятовуванням речей. А цей фактор вкрай важливий для спілкування з людьми.

Вчені порівнювали соціальне життя і здатності до мислення у дітей з травмами лобової частини кори головного мозку і здорових дітей. Використовувалося МРТ-сканування для оцінки стану мозку. Також опитувалися батьки дітей. Все це дозволило довести, що соціальне відчуження та когнітивний стан пов’язані (поєднання короткочасної пам’яті і швидкості обробки інформації).

У рамках соціальної взаємодії з іншими людьми необхідно обробляти те, що говорить співрозмовник, і одночасно з цим невербальні сигнали. І, щоб адекватно реагувати, потрібно тримати цю інформацію в пам’яті. Дослідники хочуть зрозуміти, яким чином можна виправити ситуацію за рахунок впливу на мозок.

Back to top button