Здоров'яПсихологія

Невпевненість у собі робить людину фізично слабкою

Іноді найпростіші завдання здаються нездійсненними. На думку фахівців з Кембріджського університету, вся справа в самовідчутті. Якщо людина в особистому і соціальному плані відчуває себе безсилою, то вона може сприймати завдання важчими із фізичної точки зору, передає Medical News Today .

Це довели експерименти. Спочатку вчені зібрали групу з 145 студентів. Їм представляли кілька тверджень, і потрібно було сказати, наскільки ці твердження співвідносяться з їх світовідчуттям. Наприклад: “Я можу змусити людей мене слухати”. Це повинно було оцінити, наскільки люди відчували свою силу в рамках соціальних взаємин. Потім добровольців попросили підняти коробки і припустити, скільки кожна коробка важила. Чим менше людина відчував у собі сили, тим важче були для нього коробки.

Другий експеримент: 41 добровольцю запропонували розташуватися в кріслі в одній з двох поз. Перша поза розцінювалася як домінуюча (одна рука розташовувалася на підлокітнику, другий – на столі поруч). Друга позиція передбачала опущені плечі і руки, затиснуті під ногами. Після цього добровольці повинні були знову оцінити вагу коробок. Виявилось, левова частка учасників переоцінювала вагу коробок. Але якщо людина займала домінуючу позицію, вона вірніше визначала вагу.

Третій експеримент припускав участь 68 добровольців. Їх просили пригадати час, коли вони відчували в собі силу або почувалися безсилими зробити щось. Знову було потрібно оцінити вагу коробок. Спогади про ситуацію, коли людина відчувала себе сильною, дозволяли більш точно визначити вагу коробок. Ймовірно, відчуття безпорадності робило фізичні завдання більш складними у свідомості людини. Таким чином організм, мабуть, намагався захистити ту мала кількість сил, яка у нього була.

Back to top button