Учительська

Нецікаві й анахронічні підручники потребують якісних змін, – Інна Совсун

Потрібна тривала та системна робота над якістю підручників. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час відповіді на запитання депутатів із трибуни парламенту 19 лютого 2016 року.

Інна Совсун зазначила, що проблемні питання підручників накопичувалися роками. Насамперед вони стосуються якості підручників. Підручники нецікаві для дітей,  сповненні анахронічних прикладів, що відірвані від  сучасного життя і, більше того, не спонукають дітей до навчання. «Ми говоримо про те, що потрібна тривала та системна робота над вирішенням цієї проблеми», – наголосила Інна Совсун.

Саме для того, щоб покращити якість підручників, у 2015 році затвердили нове положення про конкурс підручників. Одна з основних змін – на цей конкурс можна подаватися не лише видавництвам, а й окремим авторам, оскільки дозволено подавати рукописи підручників. Це дасть змогу розширити перелік авторів, які беруть участь у написанні підручників.

По-друге, розроблені окремі вимоги до експертів, які перевірятимуть підручники. По-третє, суттєво розширено права вчителів і школи щодо вибору підручників. «Безпосередньо більшість вчителів може визначати, які підручники є найкращими», – зазначила перший заступник міністра.

Очікується, що конкурс підручників, який стартував 8 лютого, буде завершено в травні 2016 року. Щоб уникнути проблем із замовленням підручників у 2016 році, одразу буде оголошено про тендерну закупівлю підручників. Перший заступник міністра зазначила, що, попри вимушену затримку з друком і доставкою підручників минулого року, завдяки прозорим тендерним процедурам Міністерство зекономило 80 млн грн. Для порівняння: з огляду на показники минулого року, планувалося, що підручник для 4-го класу коштуватиме 34 грн, але після торгів його вартість була 24,9 грн. «Зекономлені кошти були скеровані на місця в рамках освітньої субвенції на закупівлю підручників у цьому році», – пояснила Інна Совсун.

Інформує МОН України

Back to top button