Здоров'яХарчування

Неправильний спосіб життя матері підвищує ризик ожиріння у дитини

Спосіб життя і дієта матері ще до зачаття можуть призвести до ожиріння і у її дитини. Це з’ясували дослідники з Університету Саутгемптона. У зв’язку з цим вони наполягають: заходи щодо профілактики ожиріння у дітей необхідно починати до зачаття. Майбутнім матерям слід відмовитися від куріння і підтримувати нормальну вагу, пише Prothom Alo .

Учені проаналізували дані 991 дитини, які брали участь у великому дослідженні. Вони оцінили п’ять основних факторів ризику ожиріння у дітей – нетривале грудне вигодовування (менше одного місяця), а також куріння, ожиріння матері, надмірна вага під час вагітності, низький рівень вітаміну D.

Діти з мінімум 4 з 5 вищезазначених факторів у віці 4 років мали надлишкову вагу або страждали від ожиріння в 4 рази частіше дітей, у яких не було ні одного з факторів. Маса жирової тканини у дітей, які входили до групи ризику, вище виявилася на 19%. У віці 6 років ризик зростав . Такі діти мали надлишкову вагу і страждали від ожиріння в 4,65 рази частіше, а маса їх жирової тканини була вищою на 47%. Результати не залежали від інших факторів, таких як дієта дітей або рівень їх фізичної активності.

Шкільне життя

Back to top button