Здоров'яФізіологія

Некалорійний раціон корисний тим хто худне і раковим хворим

Низькокалорійна дієта здатна не тільки позбавити від зайвих кілограмів, але і загальмувати поширення потрійного негативного раку молочної залози, пише Online News . Це один з найагресивніших типів раку. Як довів експеримент з гризунами, урізання калорійності раціону дозволяло зменшити ризик утворення метастазів.

За словами співробітників Університету Томаса Джефферсона, урізання калорійності виробляє епігенетичні зміни в тканинах грудей, зберігаючи позаклітинний матрикс міцним. Завдяки міцному матриксу навколо пухлини створюється подоба клітини. З неї пухлині вже важко розростатися зовні. Отже, в рамках експерименту калорійність раціону тварин зменшували на 30%. Внаслідок цього ракові клітини виробляли менше мРНК 17/20, що говорило про гальмування процесу метастазування.

Часто пацієнтів з раком грудей лікують гормональною терапією, щоб зупинити зростання пухлини, і стероїдами, які знімають побічні ефекти хіміотерапії. Але подібний режим лікування змінює обмін речовин, приводячи до набору ваги. А зайві кілограми, в свою чергу, знижують ефективність протиракової терапії. Тому низькокалорійний раціон виглядає безпечною альтернативою.

Back to top button