ГоловнеПосібники-Книги

Недоречні вислови про застосування соди у підручнику «Хімія» для 9-го класу вилучать

У МОН ще раз роз’яснили питання появи в українських школах неякісних підручників із неточностями, помилками та недоречним змістом.

Історія з підручником з хімії для 9-го класу (авт. Савчин М.М.), де міститься згадка про «лікування раку содою», бере свій початок у 2017 році.

Цей підручник пройшов конкурсний відбір, під час якого його аналізували три експерти:

  • Ганич О.В. (учитель хімії Сторожницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ужгородської районної ради Закарпатської області, старший вчитель);
  • Філоненко І.О. (завідувач НМЦ природничо-математичної освіти і технологій Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка);
  • Мілюкін М.В. (провідний науковий співробітник відділу аналітичної хімії та радіохімії Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, доктор хімічних наук, старший науковий співробітник).

Результати дослідження вищезгаданих експертів розглядала створена наказом МОН конкурсна комісія, яка, своєю чергою, дійшла висновку про можливість надання підручнику «Хімія» для 9-го класу закладів загальної середньої освіти (авт. Савчин М.М.) грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

За підсумками вибору закладами освіти підручник був надрукований накладом 40 175 примірників у 2017 році за Міністра освіти і науки України Гриневич Л.М. та керівника Інституту модернізації змісту освіти Ткаченка В.В.

Інститут модернізації змісту освіти, коментуючи ситуацію щодо цього підручника, у відповідь на запити засобів масової інформації оприлюднив позицію авторки та експертів, які проводили відповідну експертизу та схвалювали підручник до друку.

Надані пояснення ІМЗО не є позицією самого Інституту і, тим паче, не є виправданням сумнівного змісту підручника.

Наразі ІМЗО вживає заходів щодо вилучення недоречних висловів про застосування соди у підручнику «Хімія» для 9-го класу.

Про вжиті заходи буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, у МОН заявили, що COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів.

Back to top button