день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Названий володар «Букера» за 2013

Елеонора Каттон

Елеонора Каттон

У 2013 році лауреатом Букерівської премії стала письменниця з Нової Зеландії Елеонора Каттон. Вона отримала нагороду за роман під назвою «Світила». Історія на 832 сторінках розповідає про золоту лихоманку, яка охопила світ у XIX столітті. І поки її можна назвати найдовшою роботою, яка отримала премію за всю її 45-річну історію. За словами голови журі Роберта Макферлейна, «Світила» – це блискуча, видатна робота, яка є об’ємною, але не затягнутою. За його словами, в Елеонори вийшла книга, в якій можна загубитися.

Роман письменниці являє собою детектив у стилі вікторіанської епохи. І він відрізняється цікавою структурою: кожна нова його частина вдвічі коротше попередньої. Через це створюється враження прискорення часу.

Престижну премію переможниці в Лондонській ратуші вручила герцогиня Корнуольська Камілла, дружина принца Чарльза.

Зазначимо, що Елеонора Каттон стала найбільш молодою володаркою престижної літературної нагороди: зараз їй 28 років, а на момент завершення роману їй було 27 років. Крім того, вона стала другим представником Нової Зеландії, якому присудили Букерівську премію – після Керрі Х’юма, який отримав нагороду в 1985 році за роман «Люди-скелети». Торік «Букера» отримала британська письменниця Хіларі Ментел за роман «Внесіть тіла». Вона стала першою жінкою, кому ця нагорода була присуджена двічі.