Посібники-Книги

Названий володар «Букера» за 2013

Елеонора Каттон
Елеонора Каттон
У 2013 році лауреатом Букерівської премії стала письменниця з Нової Зеландії Елеонора Каттон. Вона отримала нагороду за роман під назвою «Світила». Історія на 832 сторінках розповідає про золоту лихоманку, яка охопила світ у XIX столітті. І поки її можна назвати найдовшою роботою, яка отримала премію за всю її 45-річну історію. За словами голови журі Роберта Макферлейна, «Світила» – це блискуча, видатна робота, яка є об’ємною, але не затягнутою. За його словами, в Елеонори вийшла книга, в якій можна загубитися.

Роман письменниці являє собою детектив у стилі вікторіанської епохи. І він відрізняється цікавою структурою: кожна нова його частина вдвічі коротше попередньої. Через це створюється враження прискорення часу.

Престижну премію переможниці в Лондонській ратуші вручила герцогиня Корнуольська Камілла, дружина принца Чарльза.

Зазначимо, що Елеонора Каттон стала найбільш молодою володаркою престижної літературної нагороди: зараз їй 28 років, а на момент завершення роману їй було 27 років. Крім того, вона стала другим представником Нової Зеландії, якому присудили Букерівську премію – після Керрі Х’юма, який отримав нагороду в 1985 році за роман «Люди-скелети». Торік «Букера» отримала британська письменниця Хіларі Ментел за роман «Внесіть тіла». Вона стала першою жінкою, кому ця нагорода була присуджена двічі.

Back to top button