Здоров'яПсихологія

Названо якість, яка робить нас найбільш привабливими

На думку вчених, найбільш привабливими нас робить не красива зовнішність, розум або почуття гумору, а доброта.

Згідно сюжетам багатьох популярних фільмів і книг, дівчата закохуються виключно в «поганих хлопців» і лиходіїв. На щастя, в реальному житті усе з точністю до навпаки. Китайські вчені провели експеримент, результати якого були опубліковані в Personality and Individual Differences. Виявилося, що доброта і позитивне ставлення до людей збільшують привабливість рис обличчя.

120 добровольців чоловічої і жіночої статі розділили на три групи і попросили оцінити 60 фотографій незнайомих жінок з нейтральним виразом обличчя. Через два тижні тих же учасників експерименту попросили оцінити ті ж фотографії, але до них тепер додавалися ще й описи особистості жінок. Першій групі дали позитивні характеристики особистостей на фото, другій – негативні, а третій нейтральні.

У першому раунді всі три групи майже однаково оцінили привабливість жіночих облич. Але під час другого оцінювання, незважаючи на те що фото не змінилися, група, якій дали позитивні оцінки опису зображених на фото жінок, знайшла їх особи найпривабливішими. Тоді як група, що отримала негативні характеристики, оцінила ті ж фотографії набагато нижче.

«Ми довели, що красивими вважаються хороші люди. Це так званий “ефект німба”. Таким чином, риси обличчя, їх симетричність і правильність – не єдине, що змушує нас вважати когось привабливим. Не менш важливі особисті якості оцінюваного людини», – кажуть науковці.

Звичайно, дане дослідження недосконале. Воно проводилося в досить маленькій групі добровольців. Жінки на фото були не молодше 20 і не старше 30 років. Щоб зробити остаточні висновки, потрібні подальші експерименти.

Шкільне життя

Back to top button