Здоров'я

Навушники – це небезпечно

Навушники - це небезпечно
Навушники – це небезпечно
Більшість людей сьогодні не уявляє своє життя без навушників . Молоді люди використовують невеликі звукові пристрої на вулицях, в метро, ​​на роботі, вдома і перед сном практично 24 години на добу.

Тим часом, це, загалом-то, корисний винахід зовсім не так безпечний, як здається на перший погляд, і таїть в собі ряд прихованих небезпек.

Як захистити себе від них? Звичайно, за допомогою нескладних заходів безпеки!

Перш за все, варто сказати про шкоду, яку завдає людині часте використання навушників. Зокрема, ці пристрої можуть чинити негативний вплив на слух. Справа в тому, що навушники дуже сильно наближають джерело звуку до органу слуху, тобто до внутрішнього вуха, там, де знаходяться чутливі закінчення слухового нерва. І тому вплив звуку на внутрішнє вухо стає надмірним. Крім того, в зовнішньому слуховому проході постійно знаходиться чужорідне тіло. Накопичується сірка, запалюється шкіра слухового проходу, що також може призвести до зниження слуху. Занадто висока гучність в динаміках навушників пошкоджує оболонки нервових клітин головного мозку, що загрожує глухотою.

Отоларингологи відзначають, що найбільш раннім симптомом ураження чутливих закінчень слухового нерва у вушній раковині є зниження сприйняття високих звуків, таких як дзвін проводів, писк комара. Вважається, що самі тихі звуки, які здатне вловити здорове вухо, це 10-15 дБ. Для прикладу, шепіт оцінюється вже в 20 дБ, розмова – в 30-35 дБ, а крик – в 60 дБ. По-справжньому небезпечні для слуху звуки силою від 90 дБ, з таким звуком прибуває поїзд в метро. Тим часом, максимальна гучність більшості сучасних музичних пристроїв досягає 105 дБ.

Останні дослідження вчених показали, що при шумі понад 100 децибел, руйнується мієлінова оболонка, що захищає нервові волокна вуха від пошкоджень. З цієї причини погіршується передача сигналів і слух. Варто відзначити, що дзвін і шум у вухах порівнюємо з фонацією аудіосистеми при пошкодженні кабелю. Мієлінова оболонка має властивість відновлюватися в повній тиші, тому тимчасово втрачений слух до людини поступово повертається. І саме з цієї причини так небезпечно її пошкодження. Тим часом, згідно зі статистичними даними, кожен десятий слухач МР3-плеєрів, незалежно від віку, має діагностовані порушення слуху. У той же час до лікаря звертаються, як правило, вже в разі, коли зміни слухового апарату стали незворотними.

Необхідно також сказати про небезпеку через навушників пропустити важливий звуковий сигнал, наприклад, при русі по дорозі, як водіями, так і пішоходами, що може стати причиною дорожньо- транспортного події. Саме з цієї причини в багатьох країнах вводяться обмеження на використання навушників водіями. За даними поліцейської статистики, проаналізованої вченими з університету Балтімора, за останні сім років через навушників сталося 116 пригод, в яких постраждали пішоходи. В основному, постраждалими були молоді люди до 30 років, вони склали 68% від загального числа померлих або отримали серйозні травми. При цьому кожному десятому було близько 18 років. Вчені відзначили, що число випадків різко зросла протягом п’яти років. Так, якщо в кінці 2005 року таких випадків було 16, то в кінці 2011-го їх стало вже 47. Близько 70% подій мали летальний результат, а 89% трагедій сталися у місті.

Автори дослідження відзначають, що небезпеки навушників для пішоходів, які слухають музику на ходу, приділяється недостатньо уваги. “Це питання ще мало вивчене”, – йдеться в роботі, опублікованій у виданні Injury Prevention. На думку вчених, той факт, що кількість постраждалих від навушників неухильно зростає, свідчить про актуальність проблеми останнім часом, коли плеєри є практично у кожного.

Навушники таять в собі і ще одну небезпеку. На думку вчених, використання навушників тривалий час може призвести до внутрішньовенної напруги, підвищення артеріального тиску і до головного болю. Знижується від навушників і концентрація уваги, слабшають і руйнуються нервові закінчення. В результаті цього людина, після годинного прослуховування музики, стає неуважною і дратівливою.

Таким чином, стає очевидно, що навушники зовсім не так нешкідливі, як може здатися на перший погляд. Але зберегти здоров’я любителям слухати музику через ці електронні пристрої може допомогти дотримання нескладних правил. Перш за все, слід купувати великі навушники, розміром з кулак, які не проникають всередину вуха. Такі пристрої завдають набагато меншої шкоди барабанних перетинках. Оскільки до часткової втрати слуху може призвести прослуховування музики потужністю в 90 децибел, не слід слухати музику потужністю 85 децибел більше 8 годин поспіль. Слід також обмежити прослуховування плеєрів, що відтворюють звук з гучністю від 110 децибел. Краще всього використовувати плеєри зі спеціальними звуковідтворюючими пристроями, які обмежують гучність звучання.

Також слід вибирати дорогі, якісні навушники. Крім того, слід уникати застосування навушників-“крапельок”, так як вони направляють звук до барабанних перетинках набагато більш інтенсивно. Саме з цієї причини сьогодні проникаючі у вушну раковину навушники заборонені в Японії.

Пам’ятайте, що людське вухо дуже чутливий орган. Людина може розрізняти звуки, які мають частоту звуку від 16 герц до 20 тисяч герц. Подібні частоти призводять до коливань барабанних перетинок. У свою чергу слухові нерви передають сигнал у мозок. І коли людина в навушниках включає дуже гучний звук, то середнє вухо травмується, барабанна перетинка може луснути і тоді відбудеться крововилив в слуховий апарат. Так само у людини пригнічується слуховий аналізатор і розхитується центральна нервова система . Надалі дане пошкодження не відновлюється. Тому бережіть свій слух і обережно ставтесь до прослуховування музики через навушники, намагаючись обмежити використання останніх.

Back to top button