Здоров'яПсихологія

Навіть невеликий стрес призводить до передчасної смерті

Дослідники з Університету Орегона вивчали, як стрес впливає на людей. Вони розглянули два основних типи стресу – стрес від повсякденних справ, наприклад, від роботи чи сварок з друзями та рідними, і стрес, пов’язаний з такими значними подіями, як звільнення і смерть близької людини.

Стрес – важке випробування і для чоловіків, і для жінок. Реакція людини, а не кількість стресових подій, визначає, наскільки серйозними будуть наслідки. У сучасному житті, звичайно, складно повністю уникнути стресу. Вчені радять стежити за своїм станом і вчитися долати труднощі без шкоди для здоров’я.

Дослідники оцінили дані 1293 чоловіків. Вони з’ясували, з якими стресовими обставинами учасники стикалися в період з 1989 по 2005 роки. Вчені спостерігали за чоловіками до 2010 року. За цей час 43% учасників померли.

З померлих чоловіків близько третини на початку дослідження повідомили про декілька значних стресових життєвих подіях, а половина скаржилася на велику або помірну кількість повсякденних стресорів. Серед учасників, які розповіли про декілька повсякденних клопотах, смертність була найнижчою (28,7%). Пішли з життя трохи менше половини чоловіків, що піддавалися поміркованому стресу, і 64,3% тих, хто страждав від сильного щоденного стресу.

Шкільне життя

Back to top button