АнонсПосібники-Книги

Навчальний посібник із безпеки дітей в Інтернеті, розроблений компанією Google

Навчальний посібник із безпеки дітей в Інтернеті, розроблений компанією Google у співробітництві з організаціями The Net Safety Collaborative та Internet Keep Safe Coalition. Цей посібник створено для того, щоб допомогти вчителям навчити дітей необхідним навичкам, завдяки яким вони зможуть користуватись Інтернетом безпечно й обачно.

Цього року  до навчального посібника 10 нових занять. У співпраці з неприбутковою організацією Committee for Children ми створили нові соціально-емоційні навчальні заняття, які допоможуть дітям у подорожах цифровим світом. Крім того,  додали нові уроки, присвячені навичкам пошуку, та оновили заняття з безпеки й захисту відповідно до потреб сучасного цифрового світу. Також класифікували заняття за певними рівнями (класами), врахувавши широкий спектр етапів розвитку дитини.

Посібник із безпеки дітей в Інтернеті було оцінено Науковим центром «Злочини проти дітей» Університету Нью-Гемпшир. За результатами дослідження, проведеного центром, це перший посібник із безпеки дітей в Інтернеті, який має доведений позитивний вплив на навчання дітей темам безпеки в мережі та цифрового громадянства.

Посібник із безпеки дітей в Інтернеті є самодостатнім ресурсом. Усі практичні завдання можна виконувати без спеціальних професійних навичок, з мінімальною підготовкою до занять та без спеціального обладнання чи інших ресурсів для навчання. Крім того, матеріал, пройдений на уроках, можна весело й цікаво закріпити на практиці завдяки пригодницькій онлайн-грі Interland.

Посібник охоплює п’ять фундаментальних тем щодо цифрового громадянства та безпеки:

  • Ділися з обачністю. Цифровий слід і відповідальне спілкування
  •  Не дай себе обманути. Фішинг, шахрайство та надійні джерела
  •  Бережи свої таємниці. Безпека в Інтернеті та паролі
  •  Круто бути доброзичливим! Боротьба з негативною поведінкою в Інтернеті • Сумніваєшся? Спитай! Сумнівний контент та сценарії

Цей посібник створено для 2–6 класів, однак уроки стануть у пригоді вчителям як старших, так і молодших дітей, зокрема розділи, присвячені термінам, обговоренням у класах та іграм. Радимо вам експериментувати та підібрати програму, що найкраще підходить для ваших учнів. Наприклад, ви можете пройти всю програму від початку до кінця або зосередитися на кількох уроках, які найбільше потрібні вашим учням. Додатково ви можете скористатися ресурсами для вчителів та батьків: готовими слайдами, роздруківками, посібником та порадами для сім’ї, які можна застосовувати вдома.

Завантажити посібник