Освіта і IT

Науковці з США попередили: не слід довіряти інформації з «Вікіпедії»

Вчені зі Сполучених Штатів Америки перевірили на правдивість універсальну інтернет-енциклопедію. Їх дослід привів науковців до невтішних висновків.

Виявилось, що далеко не усім статтям в «Вікіпедії» можна довіряти. Науковці проаналізували, як часто з 2003 року змінювали статті на політичні та наукові теми.

За основу взяли статті про глобальне потепління, кислотні дощі та еволюцію. Також вдалось вирахувати число змін по загальним темам. Мова йде про стандартні моделі у фізиці, геліоцентризм, загальні теорії відносності і дрейфі материків.

«Стаття про глобальне потепління виправлялася в середньому два-три рази на день, причому щоразу змінювалося близько 100 слів. У статтю про стандартної моделі фізики правки в розмірі 10 слів вносилися раз на кілька тижнів. Велика кількість змін в політично неоднозначних темах не дозволяє експертам відстежувати точність інформації і своєчасно її виправляти», – розповіли автори досліджень.

Після такої перевірки дослідники дійшли висновку, що для того, щоб не вводити користувачів в оману експерти пропонують помітити такі статті спеціальними знаками.

Back to top button