Анонс

Нацбанк вводить в обіг нову монету до Дня захисника України

Найближчого понеділка, 12 жовтня, Національний банк вводить в обіг 50 тисяч штук 5-гривневих монет “День захисника України”. Це державне свято цього року в Україні відзначатимуть 14 жовтня уперше й того дня в країні буде офіційний вихідний.
Монети - Шкільне життя
“Монета присвячена вшануванню мужності та героїзму, нескореності й волелюбності борців за національну справу усіх поколінь та Дню захисника України. Це свято за історичною традицією відзначається 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці, за яким закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, воно асоціюється з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Образ Божої Матері, яка тримає білу довгу покрову, став своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру”, – наголосили в НБУ.

На аверсі монети на тлі орнаменту розміщені постать Пресвятої Богородиці, під омофором якої козаки (ліворуч) та сучасні воїни-захисники (праворуч). На реверсі монети на тлі камуфляжу (використано тамподрук) стилізовано зображено тризуб – знак Княжої Держави Володимира Великого, угорі написи півколом: “За честь! За славу” За народ!”.

На сайті НБУ вказано, що подібні пам’ятні монети коштують 29-35 грн.

Back to top button