Здоров'яПсихологія

Нарциса можна розпізнати за допомогою всього одного питання

Нове дослідження показало: нарциса дуже легко вирахувати. Досить просто запитати його про це. “Самозакохані люди пишаються тим, що так люблять себе. Вони не вважають нарцисизм негативною якістю. Егоцентричні нарциси ставлять себе вище інших, і їм легко в цьому зізнаватися”, – говорить дослідник Бред Бушман з Державного Університету Огайо.

Таке відкриття має велику практичну цінність. В даний час психологи використовують спеціальні тести для того, щоб виявити нарциса. Один з найбільш часто використовуваних методів, Нарцисична особистісна анкета, включає 40 питань і оцінює різні компоненти нарцисизму, такі як марнославство, схильність до самозамилування і використанню інших людей в своїх цілях, владність, перевагу, самодостатність і впевненість у тому, що всі навколо вам щось винні. Обстеження може зайняти близько 13 хвилин.

Команда дослідників на чолі з Бредом Бушманом виявила: відповідь на питання, наскільки людина згодна з твердженням, що вона нарцис, займав всього 20 секунд. Вчені поставили це питання (разом з визначенням нарцисизму) більш ніж 2200 людям різного віку. Вони провели 11 різних експериментів. Учасники оцінювали себе за шкалою від 1 (“не стосується мене”) до 7 (“дуже мені підходить”). Те, як люди відповідали на ключове питання, збіглося з результатами всіх інших експериментів.

“Нарцисизм – велика проблема для суспільства. Самозакохані люди не прагнуть до саморозвитку, так як вони вже досить гарні, і не хочуть допомагати іншим, думаючи лише про свої власні інтереси”, – зауважує Бред Бушман. Дослідники відзначають, що їх метод хороший в ситуаціях, коли потрібна швидка оцінка, проте в більшості випадків необхідний комплексний підхід.

Back to top button