БатькамОсвіта і IT

Найбільшу загрозу для українських дітей становить соцмережа “ВКонтакте”, – Кіберполіція

Соціальна мережа “ВКонтакте” становить найбільшу загрозу для українських дітей.

Про це заявив начальник відділу протидії злочинам у сфері обігу протиправного контенту і телекомунікацій Кіберполіції України Заур Урусов під час круглого столу Безпека дитини в інтернеті.

Серед популярних у дітей платформ учасники дискусії виділили Facebook, Viber та Youtube. Проте представник Кіберполіції України вважає, що найбільшу загрозу становить заборонена в Україні російська соціальна мережа “ВКонтакте”.

“Наш досвід показує, що саме ця платформа є найбільш небезпечною для дітей. Фактично всі провайдери, які знаходяться на території України, вже заборонили до неї доступ. Але водночас забороною ми ускладнили собі роботу. Адже тепер користувачі заходять туди через VPN і злочинців нам значно важче вираховувати. Тому велику роль в запобіганні злочинів щодо дітей відіграють батьки. Є спеціальні програми батьківського контролю, варті уваги. На мою думку, треба забороняти дітям бути в цій соціальній мережі”, – зазначив Заур Урусов.

За його словами, всі групи, які підбурюють до самогубств, також знаходяться “ВКонтакте”. Проте дотепер, попри всі підозри, поліція не знайшла жодного факту на підтвердження того, що діти, які вчинили суїцид в Україні, були членами спільнот на кшталт “Синього кита”.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін заявив, що відсоток користування “ВКонтакте” після “непростого рішення про заборону” суттєво знизився.

За інформацією представника Кіберполіції, найрезультативніша робота відомством проводиться щодо поширення дитячої порнографії в інтернеті. Цьогоріч більш ніж 200 кримінальних проваджень було направлено до суду з обвинувальними актами. Заур Урусов відзначає, що до суду доходить 70-80% проваджень.

Президентка громадської організації “Ла Страда Україна” Ольга Калашник розповіла, що за останні півтора роки третина усіх звернень на “гарячу” лінію організації – а це понад 11,4 тисяч дзвінків – стосувалися небезпек для дітей в інтернеті. Мова йшла зокрема про випадки комп’ютерної залежності, секстингу, булінґу, фішингових листів та “смертельних квестів”.

Back to top button