Здоров'яПсихологіяФізіологія

Надлишок сну також небезпечний, як і недосипання, показало дослідження

Дорослі люди, які недосипають або сплять занадто багато, стикаються з отвердінням артерій, попереджаю медики. За їхніми словами, це перші ознаки хвороби серця. Неадекватна кількість годин сну або низька якість сну спостерігається приблизно у однієї третини – чверті населення Землі.

Кілька досліджень вже пов’язували дані факти з підвищеним ризиком серцевого нападу та інсульту. Але раніше було встановлено, що на цей зв’язок можуть впливати сторонні чинники на зразок депресії або ожиріння. В рамках останнього вишукування вчені вирішили змістити акцент на пошук ранніх ознак хвороби серця у здорових людей.

Вони досліджували більше 47000 чоловік (42 роки – середній вік). Експерти не тільки оцінювали якість і тривалість сну, а й наявність кальцієвих відкладень і бляшок в артерії, що йде до серця, і еластичність судин в ногах. Отже, середньостатистична тривалість сну склала 6,4 години за ніч. 84% людина “спали добре”. Мало спали ті, у кого на сон йшло максимум 5:00. Багато – ті, хто спав більше 9:00.

Ті хто спав мало мали на 50% більше кальцію в коронарних артеріях у порівнянні із тими хто спав по 7:00. До речі, в групі які недосипали частіше траплялися люди з депресією, діабетом 2 типу або курці.

Шкільне життя

Back to top button