Початкові класи

На зекономлені від друку підручників кошти видадуть хрестоматії для початкових класів

Міністерство освіти і науки України планує видати книжки з серії «Шкільна бібліотека» з творами сучасних українських письменників, що були додані до Кола читання в оновленій програмі «Літературне читання» в початковій школі.

«Цього року нам вдалося знизити собівартість друку підручників для 8 класу, і на зекономлені кошти ми вперше за роки незалежності маємо можливість надрукувати в серії «Шкільна бібліотека» дві хрестоматії з творами сучасних українських дитячих письменників для учнів початкової школи», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами Лілії Гриневич, і автори, і видавництва дуже доброзичливо сприйняли ініціативу Міністерства та дали згоду на тимчасове передання майнових прав одному видавництву, що й займеться друком книжок.

Зокрема, до хрестоматії увійдуть твори сучасних українських письменників, які користуються популярністю серед дітей: Сашко Дерманський, Іван Малкович, Дмитро Чередниченко, Леся Вороніна, Оксана Кротюк, Іван Андрусяк, Мар’яна Савка, Мар’яна та Тарас Прохаськи, Ірен Роздобудько та інші. Усього – понад 30 авторів. Їхня популярність була визначена на підставі аналізу найбільш запитуваної літератури дітьми через систему бібліотек, після консультацій з експертами дитячого читання та на підставі аналізу тематичних Інтернет-ресурсів (“Барабука”, “Читомо”, “Казкарка”).

Відповідно до Рішення Колегії МОН від 08.09.2016 р. навчальні посібники серії «Шкільна бібліотека»:«Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання у 1, 2 класах» із передмовою (автор передмови – Тетяна Стус) і «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання у 3, 4 класах» із передмовою (автор передмови – Тетяна Стус) для учнів початкової школи – отримали гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Книжки будуть надруковані до кінця 2016 року та надійдуть до всіх шкільних бібліотек.

Back to top button