Вища освіта

На магістратуру вже цього року почнуть приймати через ЗНО

Міністерство освіти реалізує пілотний проект з проведення вступних іспитів на магістратуру у формі ЗНО.

Про це під час брифінгу щодо пріоритетів освіти на 2016 рік повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун. «Це проект який ми реалізуємо спільно з Американською організацією розвитку USAІD та ОБСЄ в Україні. Це фактичне пілотування вступних іспитів на магістратуру у вигляді ЗНО», — зазначила Інна Совсун. За її словами, проект, що зараз реалізується, стосується вступу на магістратуру за спеціальністю «Право».

«Зараз близько 10 університетів приєдналися до цього проекту, працюємо над розробкою єдиної тестової бази для того, щоб вже в цьому році абітурієнти, які захочуть вступати на магістратуру після завершення бакалаврату з «Права», проходили ЗНО», — повідомила Інна Совсун. Вона також повідомила, що міністерство отримує дуже багато скарг щодо наявності проблем під час вступу після бакалаврату на магістратуру.

«На жаль ця практика є, ми про неї знаємо, не варто її замовчувати, варто шукати механізми боротьби з нею. Ми впевнені, що це започаткує нові підходи і щодо забезпечення якості освіти і щодо боротьби з корупцією на інших етапах окрім вступної кампанії», — сказала перший заступник міністра.

«Я впевнена, що це буде дуже великим кроком для того, щоб з одного боку — забезпечити прозорість вступної кампанії на рівні магістратури і, з іншого боку — гарантувати, що студенти будуть вчитися для того, щоб вступити на магістратуру, а не шукатимуть механізми, як домовитися з кимось на кафедрі чи в деканаті», — підкреслила Інна Совсун.

  
Back to top button