Здоров'яПсихологія

Миття рук покращує емоційний стан і підвищує самооцінку

Доктор Кай Каспар з Кельнського університету констатує: звичайна процедура миття рук допомагає людині подивитися на світ оптимістичніше після неприємної події, пише The Daily Mail . Як показав експеримент, даний процес робить людину впевненішою в собі, навіть якщо вона провалила завдання.

Вчений у ході експерименту розділив 98 добровольців на три групи. Спочатку людям з двох груп потрібно було впоратися з нездійсненним завданням. Третя виступала в якості контрольної. Коли дві основні групи провалилися, однією з них дозволили помити руки. У підсумку саме група вимивших руки стала позитивніше дивитися на перспективу все-таки впоратися із завданням.

Але її членам це рідше вдавалося, незважаючи на хороше самопочуття. Мабуть, у них знижувалася мотивація. У кожному разі, процес миття рук дає не тільки фізичне очищення, а й емоційне. Як показала робота Університету Мічигану, після миття рук люди спокійніше дивилися на прийняті ними рішення. Головне тут – вимити руки відразу після прийняття рішення.

Back to top button