Здоров'яПсихологія

Миття посуду можна порівняти з медитацією, стверджують експерти

Домашні справи несуть додаткове навантаження для сучасних людей. Але вчені пропонують по-новому подивитися на це питання, принаймні, щодо миття посуду, Немає нічого кращого, ніж миття посуду, адже дане заняття допомагає знизити рівень стресу.

Дослідження Університету Флориди показало: люди, які вдумливо миють посуд, фокусуючись на своїх діях, менше нервують і рідше страждають від стресу. Йдеться про досягнення стану усвідомленості – людина дивиться на себе як би з боку, не засуджуючи і не оцінюючи свої думки і почуття. Аналогічний ефект справляє медитація. Усвідомленість допомагає відчути поточний момент.

Вчені спеціально набрали 51 добровольця. Половині з них надали інформацію про важливість сенсорного досвіду, одержуваного внаслідок миття посуду. Решта дізналися про те, як правильно мити посуд. Всі добровольці повинні були вимити 18 тарілок. Виявилося, люди з першої групи краще домагалися усвідомленості, відчували деяку наснагу (показники зросли на 25%) і зниження рівня тривожності (на 27%).

Шкільне життя

Back to top button