Здоров'яПсихологія

Музична освіта захищає мозок літніх людей

До когнітивних функцій, які можуть погіршуватися з віком, відноситься здатність розуміти мову. У новому дослідженні, проведеному в Науково-дослідному інституті Ротман, взяли участь 20 здорових літніх людей у ​​віці від 55 до 75 років. 10 з них були музикантами, а 10 немає, пише Zee News .

У лабораторії учасники одягли навушники. Вчені попросили їх розпізнати окремі звуки мови. Під час тестування дослідники фіксували нейронну активність мозку добровольців за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ). Літні люди, які в молодості здобули музичну освіту, розпізнавали звуки на 20% швидше, ніж ті, у кого не було музичної освіти.

Початок навчання музиці у віці до 14 років і регулярні заняття протягом декількох років, судячи з усього, розвивають області мозку, пов’язані зі сприйняттям мови. Так, музична освіта корисна не тільки для молодих, а й для літніх людей. Про цьому вчені говорять це не вперше наприклад, ще одне недавнє дослідження показало: гра на музичних інструментах значно знижує ризик деменції і когнітивних порушень.

Шкільне життя

Back to top button