Здоров'яФізіологія

Мозок людей, схильних до депресії, влаштований не так, як у здорової людини

Люди з депресією в три рази частіше мають особливу будову мозку. Мова йде про те, що у них частки як би загортаються навколо один одного, передає New Scientist . Також часто у пацієнтів з депресією мозок зменшений. Зокрема відрізняється розмір гіпокампу, відповідального за формування пам’яті.

Жером Маллер, керівник дослідження мозку, використовував транскраниальну магнітну стимуляцію мозку як засіб лікування стійкої депресії. Щоб зрозуміти, які саме частини мозку піддавати стимуляції, Маллер провів фМРТ. Власне, в ході цього сканування і були виявлені особливості будови мозку. Так, загинались потиличні частині часткою, важливі для зору. Можливо, аномалія пов’язана з відхиленнями у розвитку шлуночків – каналів, які проносять спинномозкову рідину через мозок.

У загальній складності в дослідженні взяв участь 51 доброволець з депресією і 48 осіб без депресії. Приблизно 35% пацієнтів з депресією і 12,5% осіб з контрольної групи мали ознаки відхилень. Особливо значущі відмінності фіксувалися у жінок (46% з групи жінок з депресією проти 6% з контрольної групи). Психіатр Жерар Брюдер з Колумбійського університету заявляє: зроблене відкриття повністю підтверджує його власні висновки. Він встановив знижену електричну активність в потиличних областях у пацієнтів з депресією.

  
Back to top button