Здоров'я

Мозок алкоголіків підживлюється спиртом, довів аналіз

Мозок алкоголіків підживлюється спиртом, довів аналіз
Мозок алкоголіків підживлюється спиртом, довів аналіз
Якщо людина вже довго вживає алкоголь у великих кількостях, спиртне активує роботу його мозку, пише Science News . Як виявилося, алкоголь підвищує концентрацію ацетату – енергетично насиченого побічного продукту метаболізму спирту.

Отже, коли людина випиває в тиждень мінімум 8 доз спиртного, то з ацетату його мозок отримує більше енергії, ніж мозок звичайної людини. Це лежить в основі алкогольної залежності, говорить дослідження Єльського Університету. Тобто людині спиртне дає сили, і тому йому важко від нього відмовитися.

Ацетат входить до складу оцту. Розкладаючись в печінці, алкоголь розпадається, зокрема, на ацетат. Потім з’єднання розноситься по тілу, потрапляючи в мозок. Мозку ж для роботи потрібен цукор. Але при високій концентрації ацетату мозок здатний спалювати і його.

Це довели дослідження мозку 7 алкоголіків і 7 добровольців, що випивали на тиждень менше двох доз спиртного. Тверезим людям ввели форму ацетату, поміченого атомом, який можна було потім відстежити за допомогою МРТ.

З’ясувалося наступне: організм алкоголіків доставляв більше ацетату в мозок і спалював з’єднання в два рази швидше, ніж мозок у другої групи. Виходило, ацетат виступав у ролі альтернативного “палива” для мозку.

Back to top button