Головне

Mozilla працює над мережевим протоколом Plug-n-Hack

Mozilla працює над мережевим протоколом Plug-n-Hack
Mozilla працює над мережевим протоколом Plug-n-Hack
У компанії Mozilla говорять про розробку нового протоколу, що дозволяє засобам безпеки і веб-браузерам більш щільно взаємодіяти. Симон Беннеттс, інженер з автоматизації Mozilla, говорить, що конфігурування браузера для роботи з засобами безпеки часто вимагає написання сполучного програмного забезпечення і спеціальних розширень для браузера, а для непрофесіоналів це найчастіше непосильне завдання.

Зважаючи на це, компанія пропонує новий стандарт Plug-n-Hack, який визначає, як секьюріті-розширення можуть працювати з браузером в найбільш прийнятному вигляді. Технологія PnH дозволяє засобам безпеки “декларувати функціональність, яку вони підтримують і просити у браузера відповідних повноважень”.

Зараз якщо користувач хоче, наприклад, перехоплювати HTTPS-трафік, він повинен налаштувати проксі-з’єднання через спеціальний інструмент і налаштувати сам браузер на роботу з проксі, а крім того, імпортувати SSL-сертифікати для розшифровки трафіку. “Якщо якісь з цих кроків виконані невірно, то або ви не отримаєте доступ до трафіку, або не зможете взагалі відображати жодної сторінки”, – говорить Беннет.

Протокол PnH створюється таким чином, щоб не бути прив’язаним ні до браузеру, ні до засобів безпеки. Він буде виданий під ліцензією Mozilla Public License 2.0 і буде вбудовуватися в комерційні продукти безкоштовно.

Наступною фазою проекту повинна стати технологія, яка дозволить браузерам декларувати свої можливості для засобів безпеки. “Це дозволить засобам отримувати інформацію вірно і прямо від браузера”, – говорить Беннет.

Back to top button