Головне

Mozilla Firefox буде блокувати всі плагіни, крім Flash player

Mozilla Firefox буде блокувати всі плагіни, крім Flash player
Mozilla Firefox буде блокувати всі плагіни, крім Flash player
Щоб поліпшити загальну безпеку і скоротити кількість помилок в роботі, браузер Firefox буде за замовчуванням блокувати значну частину сторонніх плагінів, в тому числі Microsoft Silverlight, Adobe Reader, Apple QuickTime і Oracle Java. Про це повідомили в компанії Mozilla.

Єдиний виняток буде зроблено для плагіна Adobe Flash Player, який буде активований за замовчуванням, говорить Майкл Котс, директор з безпеки Mozilla. За його словами, плагіни як правило, розширюють можливості браузерів за рахунок обробки додаткових типів контенту, але останнім часом у них виявляється така кількість вразливостей і вони стали таким популярним вектором для хакерських атак, що їх переваги були перекреслені жирною рискою недоліків. Зараз в Mozilla говорять, що їх браузер блокуватиме за замовчуванням плагіни, щоб уберегти масового користувача від атак. Якщо ж користувач вважає себе достатньо компетентним, то він може на свій страх і ризик активувати той чи інший плагін.

Котс говорить, що в Firefox робота плагінів буде блокуватися за рахунок нової функції Click to Play, яка дозволяє для кожного конкретного сайту “розбудити” якийсь плагін з відповідної браузерної бібліотеки. Крім того, в Firefox буде стандартна панель налаштувань для плагінів, де користувачі можуть постійно підключити або відключити, скажімо, Java або Adobe Reader. Однак Click to Play матиме пріоритет перед стандартною системою і якщо в ньому користувач вказує на активацію якогось плагіна, то Firefox активує його в будь-якому випадку.

У Mozilla говорять, що створення даної системи керування плагінами – це реакція компанії на сформовану ситуацію, коли саме плагіни стають тими розкритими вікнами, з яких на користувачів комп’ютера вивалюються шкідливі коди. Якщо в майбутньому система безпеки з плагінами покращиться, то компанія може відмовитися від неї взагалі.

Back to top button