Здоров'я

МОЗ попереджає про небезпеку куріння кальяну

МОЗ попереджає про небезпеку куріння кальяну
МОЗ попереджає про небезпеку куріння кальяну
Міністерство охорони здоров’я опублікувало повідомлення, у якому попереджає, що кальянний дим, як і дим інших тютюнових виробів, містить токсини, які викликають онкологію легень та інші види раку, а також серцево-судинні, респіраторні та інші хвороби.

У МОЗ пояснюють, що під час куріння кальяну тютюнова суміш нагрівається за допомогою горіння вугілля, яке кладеться згори суміші. Тому курці кальяну вдихають не лише продукти згорання тютюнової суміші і згорання вугілля, але й чадний газ, який є токсичною речовиною. В малих дозах вона викликає головний біль, запаморочення, а в великих дозах може призвести до смерті.

“Дослідження показали, що у видиху курців сигарет вміст СО в середньому в 10 разів вище, ніж у видиху некурців, а у видиху курців кальяну він у кілька разів вищий, ніж у видиху курців сигарет”, – сказано у повідомленні.

Загроза полягає ще й в тому, що прилади не проходять повної стерилізації після використання іншою особою, а тому люди, які курять кальян у публічних місцях, наражаються на ризик інфекційних захворювань.

Відповідно до закону “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, який набув чинності 16 грудня 2012 року, тепер курити не можна в барах, ресторанах, нічних клубах та більшості інших закритих приміщень.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button