день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

МОЗ попереджає про небезпеку куріння кальяну

МОЗ попереджає про небезпеку куріння кальяну

МОЗ попереджає про небезпеку куріння кальяну

Міністерство охорони здоров’я опублікувало повідомлення, у якому попереджає, що кальянний дим, як і дим інших тютюнових виробів, містить токсини, які викликають онкологію легень та інші види раку, а також серцево-судинні, респіраторні та інші хвороби.

У МОЗ пояснюють, що під час куріння кальяну тютюнова суміш нагрівається за допомогою горіння вугілля, яке кладеться згори суміші. Тому курці кальяну вдихають не лише продукти згорання тютюнової суміші і згорання вугілля, але й чадний газ, який є токсичною речовиною. В малих дозах вона викликає головний біль, запаморочення, а в великих дозах може призвести до смерті.

“Дослідження показали, що у видиху курців сигарет вміст СО в середньому в 10 разів вище, ніж у видиху некурців, а у видиху курців кальяну він у кілька разів вищий, ніж у видиху курців сигарет”, – сказано у повідомленні.

Загроза полягає ще й в тому, що прилади не проходять повної стерилізації після використання іншою особою, а тому люди, які курять кальян у публічних місцях, наражаються на ризик інфекційних захворювань.

Відповідно до закону “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, який набув чинності 16 грудня 2012 року, тепер курити не можна в барах, ресторанах, нічних клубах та більшості інших закритих приміщень.

Джерело: ВВС Україна