ГоловнеУчительська

Американських школярів усе частіше навчають на відстані

Американських школярів усе частіше навчають на відстані
Американських школярів усе частіше навчають на відстані
В американських школах усе активніше застосовують викладання предметів «на відстані». Загальна комп’ютеризація, сервіс «Скайп» – усе це дає змогу навчати без особистої присутності. Хоча такі віртуальні уроки є недешевими, обладнання для інтернет-конференції коштує десятки тисяч доларів.

У середній школі містечка Вестлейк, у штаті Мериленд, 30 старшокласників, учні 12-го класу, йдуть на урок з історії. У кімнаті замість стандартної чорної дошки і такої ж звичної вчительської трибуни – два великі скляні екрани на всю стіну. Зі стелі на дротах звисають 4 мікрофони, по одному на кожен ряд парт.

Парти, до речі, на одного учня. Технік вмикає «Скайп», і школярів вітає з Нью-Йорка письменник Кеннет Дейвіс, автор популярної книги під назвою «Небагато знаємо про історію». Тема його бесіди – історія Америки наприкінці 19-го – на початку 20-го століття. Дейвіс заохочує учнів ставити запитання. Бесіда триває годину.

Дистанційні лекції фахівців – новий підхід до шкільництва. Підхід, одначе, далеко не дешевий. Хоча історик не бере грошей за лекції, обладнання для його телеприсутності коштує десятки тисяч доларів. Кеннет Дейвіс вважає, що спілкування зі школярами за допомогою «Скайпу» дає ефект фізичної присутності.

«Це подиву гідно, це відчуття справжньої присутності у класі. Це дає мені змогу як письменникові – мешканцеві Нью-Йорка діставатися до таких місць, куди я інакше ніколи б не потрапив.Тут справа навіть не у «Скайпі». Це ініціатива вчителів – використовувати нову технологію, яка дає можливість збільшувати класну кімнату до розмірів значно ширшого світу», – каже Кеннет Дейвіс.

Джеймс Маскіа, вчитель англійської мови, завдяки «Скайпу» влаштував зустріч свого класу з поетесою Ніккі Джованні. «Ми провели телеконференцію», – каже він. Наступного тижня за навчальним планом школярі зможуть бути віртуально присутніми на анатомічному розтині. Школи в Америці витрачають мільярди доларів на різноманітну технологію для поліпшення навчального процесу.

Крістен Пурселл, науковець дослідного центру Pew Research, співавтор аналізу застосування технології у навчальному процесі, зазначає, що школи нині закуповують не лише комп’ютери. «Ми були здивовані тим, якою мірою технологія стала частиною навчального процесу. Ми виявили, що 73 відсотки опитаних вчителів сказали нам, що вони або учні використовують мобільні телефони на уроці, а четверо з кожних десяти вчителів користуються електронними книжками», – зазначив науковець.

Тим не менше, поки що не з’ясовано, наскільки ефективно впливає нова технологія на рівень знань школярів.

Джерело: Раідо Свобода

Back to top button