день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

МОН розбудовує систему освітньої статистики

Упровадження освітніх реформ неможливе без сучасної аналітики та достовірних показників – збору, опрацювання та аналізу освітніх даних. Про реалізацію рішення Світового банку щодо гранту Україні на розбудову освітньої статистики йшлося під час зустрічі першого заступника міністра освіти і науки Володимира Ковтунця з представниками Світового банку з питань освіти 24 жовтня 2016 року.

«Сьогодні одне із проблемних питань системи освіти – якісна статистика. Саме тому минулого року був створений Інститут освітньої аналітики, завданням якого є збір освітньої статистики, що дасть можливість отримати повну картину функціонування системи освіти та покращити управління системою», – зазначив перший заступник міністра.

Володимир Ковтунець подякував Світовому банку за надання Україні гранту траст-фонду на розбудову системи статистики та наголосив на важливості участі України у Міжнародній програмі оцінювання навчальних досягнень учнів РISA – вимірюванні рівня знань серед 15-річних учнів, що проводитиме OECР (Організація економічного співробітництва та розвитку) у 2018 році. Дані цього дослідження, в якому Україна вперше візьме участь, допоможуть визначити слабші та сильніші місця української системи освіти й вибудувати орієнтири, за якими далі формуватиметься освітня політика в Україні.

Він також розповів, що міністерство зацікавлене брати участь у проекті AHELO – OECD, головною метою якого є оцінка освітньої спроможності знань і практичних навичок студентів після випуску – це оцінка студентів з усіх предметів у різних типах вищих навчальних закладів.

Менеджер глобальної практики з питань освіти в представництві Світового банку в країнах Європи та Центральної Азії Крістіан Аедо повідомив, що грант Світового банку буде спрямований на підвищення ефективності Інституту освітньої аналітики Міністерства освіти і науки, розвиток інтегрованої інформаційної системи управління освітою DICO (EMIS), підтримку участі України в міжнародному порівняльному дослідженні РISA.

Директор Інституту освітньої аналітики Оксана Денисюк зазначила, що сьогодні система DICO (EMIS) уже працює в Україні. Інститут освітньої аналітики, починаючи з цього навчального року, вже збирає інформацію на рівні шкіл і районів, а не як раніше – на рівні областей. Таким чином, міністерство зможе отримати більш детальну та розгорнуту інформацію про стан системи загальної середньої освіти та її фінансування. «Система DICO (EMIS) є лише частиною тієї статистичної діяльності, яку планує впроваджувати міністерство. Інститут відповідає за збір даних про загальну середню освіту, а МОН запланувало розбудову всієї системи збору освітньої статистики», – додала Оксана Денисюк.

У зустрічі також узяли участь керівник програм Світового банку Фон Зао,  старший економіст/керівник проекту Ігор Хейфец, менеджер Люсії Касап.

 Інформація МОН