Учительська

МОН розбудовує систему освітньої статистики

Упровадження освітніх реформ неможливе без сучасної аналітики та достовірних показників – збору, опрацювання та аналізу освітніх даних. Про реалізацію рішення Світового банку щодо гранту Україні на розбудову освітньої статистики йшлося під час зустрічі першого заступника міністра освіти і науки Володимира Ковтунця з представниками Світового банку з питань освіти 24 жовтня 2016 року.

«Сьогодні одне із проблемних питань системи освіти – якісна статистика. Саме тому минулого року був створений Інститут освітньої аналітики, завданням якого є збір освітньої статистики, що дасть можливість отримати повну картину функціонування системи освіти та покращити управління системою», – зазначив перший заступник міністра.

Володимир Ковтунець подякував Світовому банку за надання Україні гранту траст-фонду на розбудову системи статистики та наголосив на важливості участі України у Міжнародній програмі оцінювання навчальних досягнень учнів РISA – вимірюванні рівня знань серед 15-річних учнів, що проводитиме OECР (Організація економічного співробітництва та розвитку) у 2018 році. Дані цього дослідження, в якому Україна вперше візьме участь, допоможуть визначити слабші та сильніші місця української системи освіти й вибудувати орієнтири, за якими далі формуватиметься освітня політика в Україні.

Він також розповів, що міністерство зацікавлене брати участь у проекті AHELO – OECD, головною метою якого є оцінка освітньої спроможності знань і практичних навичок студентів після випуску – це оцінка студентів з усіх предметів у різних типах вищих навчальних закладів.

Менеджер глобальної практики з питань освіти в представництві Світового банку в країнах Європи та Центральної Азії Крістіан Аедо повідомив, що грант Світового банку буде спрямований на підвищення ефективності Інституту освітньої аналітики Міністерства освіти і науки, розвиток інтегрованої інформаційної системи управління освітою DICO (EMIS), підтримку участі України в міжнародному порівняльному дослідженні РISA.

Директор Інституту освітньої аналітики Оксана Денисюк зазначила, що сьогодні система DICO (EMIS) уже працює в Україні. Інститут освітньої аналітики, починаючи з цього навчального року, вже збирає інформацію на рівні шкіл і районів, а не як раніше – на рівні областей. Таким чином, міністерство зможе отримати більш детальну та розгорнуту інформацію про стан системи загальної середньої освіти та її фінансування. «Система DICO (EMIS) є лише частиною тієї статистичної діяльності, яку планує впроваджувати міністерство. Інститут відповідає за збір даних про загальну середню освіту, а МОН запланувало розбудову всієї системи збору освітньої статистики», – додала Оксана Денисюк.

У зустрічі також узяли участь керівник програм Світового банку Фон Зао,  старший економіст/керівник проекту Ігор Хейфец, менеджер Люсії Касап.

 Інформація МОН

Back to top button