Посібники-Книги

МОН придбало сканер, який зробить доступнішою кількамільйонну бібліотеку унікальних книг

До 200-річчя Наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова Міністерство освіти і науки виділило кошти на придбання спеціального програмно-апаратного комплексу для сканування книг, аналогів якого наразі в Україні немає. Відповідний сертифікат керівництву бібліотеки передав директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус.

За його словами, головна цінність сканера полягає в тому, що він дозволяє робити електронні копії стародруків з найменшою для них шкодою.

«Це дуже важливо, адже фонди бібліотеки ОНУ містять унікальні екземпляри з понад віковою історією. Сканер має спеціальний спалах, без інфрачервоних та ультрафіолетових спектрів. Крім того, для сканування на цьому апараті книгу не потрібно розгортати на 180 градусів – достатнім буде кут близько 100о, а різницю «компенсує» програмне забезпечення. Все це допоможе зробити процес оцифрування якомога безпечнішим та захистити стародруки», – розповів Дмитро Чеберкус.

Комплекс запустять до кінця літа. Тоді ж стартує процес створення цифрового аналогу раритетних мистецьких та літературних пам’яток.

«Доступ до електронних копій таких книг суттєво розширить коло тих людей, зокрема, науковців, які зможуть вивчати першоджерела унікальної інформації. А завдяки комп’ютерному комплексу на базі сканеру цей доступ буде досить зручним», – додав очільник департаменту.

Директор бібліотеки Марина Подрезова відзначила, що підпорядкований їй заклад є однією з найстаріших бібліотек Одеси. Вона була заснована ще 1817 року як бібліотека Рішельєвського ліцею.

«Цю бібліотеку, що налічувала 28 тис. 505 томів, передали університету у 1865 році. Сьогодні наш фонд становить кілька мільйонів рідкісних екземплярів книг. І однією з головних наших цілей є оцифруванняфонду, щоб наші користувачі могли отримувати інформацію не лише перебуваючи в читальні, а й через сайт», – зазначила Марина Подрезова.

До ювілею бібліотеки в фойє головного корпусу також відкрили книжкову виставку «Два століття видавничої діяльності: наука і освіта в унікальних роботах Наукової бібліотеки».

Back to top button