ГоловнеУчительська

МОН пропонує передбачити 1,8 млрд грн на реформу шкіл у проекті держбюджету-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує Кабінету Міністрів України передбачити в проекті державного бюджету на 2018 рік на реформу шкіл 1,848 млрд грн, повідомила  Лілія Гриневич.

“Нам вдалося домовитися з Мінфіном про те, щоб передбачити фінансування певних кроків запровадження нового стандарту початкової освіти, незалежно від того, чи буде ухвалено закон (“Про освіту” )”, – сказала вона в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Міністр пояснила, що стандарт початкової освіти ухвалює Кабмін, а не парламент, і, оскільки немає зміни тривалості навчання в школі, не потрібно ухвалювати окремий закон.

Л.Гриневич також зазначила, що в 2018 році для запуску навчання дітей у молодших класах за новим стандартом необхідно підготувати близько 20 тис. учителів.

За її словами, Верховна Рада не змогла на попередній сесії розглянути в другому читанні проект закону “Про освіту”, але спікер парламенту Андрій Парубій і керівництво коаліції запевнили міністра в тому, що цей законопроект буде розглянуто на сесії у вересні.

При цьому на реалізацію положень реформи освіти в 2018 р. Міносвіти пропонує виділити 1,85 млрд грн.

“Загальна сума – 1 млрд 847 млн 941,3 тис. грн, за попередніми підрахунками. Це ті суми, які ми подаємо Мінфіну на розгляд. 373 млн 341,3 тис. грн має піти на підручники, близько 600 млн грн – на оснащення класів і матеріали для роботи учнів, приблизно 520 млн грн – на перенавчання вчителів, 54,6 млн грн – на створення національної електронної платформи Нової української школи (НУШ), де розміщуватимуться освітні матеріали для учнів т вчителів”, – сказала Л.Гриневич.

Ще 300 млн грн, за її словами, пропонується передбачити на розширення мережі інклюзивних класів.

  
Back to top button