Здоров'яПсихологія

Мобільні телефони знижують успішність школярок, попереджають вчені

Попередні дослідження показали: підлітки відправляють і отримують до 167 повідомлень на день. Це для них основний спосіб зв’язку. Так, тільки 40% школярів користувалися голосовими викликами, інші 60% щодня писали смс-повідомлення. У новому дослідженні вчені з Коледжу Делавера спробували з’ясувати, як це позначається на шкільній успішності, розповідає Daily Mail.

У ході дослідження фахівці спостерігали за поведінкою 192211 дівчаток і хлопчиків, які вчилися в 8 і 11 класах. Більшість (68%) учнів були з повних сімей. Дослідники дали школярам завдання і оцінювали, наскільки сильно смс-повідомлення відволікали тих від навчання. Діти також заповнили анкету про свою успішність в школі. Дослідження показало: повідомлення негативно впливали на оцінки і успіхи в школі тільки у дівчаток. При цьому хлопчики і дівчатка писали однакову кількість повідомлень на день.

Вчені пов’язують це з різним характером смс. За їх словами, дівчатка використовують повідомлення для спілкування з друзями і розвитку відносин. Хлопчики ж зазвичай передають основну інформацію. Автори дослідження припускають: смс для школярок перетворюються на залежність. Вони не можуть подолати нав’язливе бажання відправляти повідомлення, що негативно позначається на процесі навчання.

Шкільне життя