Мобільні телефони знижують успішність школярок, попереджають вчені

Попередні дослідження показали: підлітки відправляють і отримують до 167 повідомлень на день. Це для них основний спосіб зв’язку. Так, тільки 40% школярів користувалися голосовими викликами, інші 60% щодня писали смс-повідомлення. У новому дослідженні вчені з Коледжу Делавера спробували з’ясувати, як це позначається на шкільній успішності, розповідає Daily Mail.

У ході дослідження фахівці спостерігали за поведінкою 192211 дівчаток і хлопчиків, які вчилися в 8 і 11 класах. Більшість (68%) учнів були з повних сімей. Дослідники дали школярам завдання і оцінювали, наскільки сильно смс-повідомлення відволікали тих від навчання. Діти також заповнили анкету про свою успішність в школі. Дослідження показало: повідомлення негативно впливали на оцінки і успіхи в школі тільки у дівчаток. При цьому хлопчики і дівчатка писали однакову кількість повідомлень на день.

Вчені пов’язують це з різним характером смс. За їх словами, дівчатка використовують повідомлення для спілкування з друзями і розвитку відносин. Хлопчики ж зазвичай передають основну інформацію. Автори дослідження припускають: смс для школярок перетворюються на залежність. Вони не можуть подолати нав’язливе бажання відправляти повідомлення, що негативно позначається на процесі навчання.

Шкільне життя

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*