ГоловнеЗдоров'яФізіологія

Мобільні телефони негативно позначаються на поставі і рівновазі

Пройшло кілька мільйонів років еволюції, щоб людина стала прямоходячою. Але сучасні технології відсувають всі завоювання еволюції. Як показав аналіз, сучасні люди часто горбляться, починають йти повільно і втрачають рівновагу. Причина – постійне використання мобільних телефонів і інших ґаджетів, передає The Telegraph .

Дослідники попросили 26 добровольців пройтися без телефону, а потім з телефоном, читаючи або друкуючи повідомлення. За положенням тіла людей і їх рухами стежив комп’ютер. Виявилося, набирання тексту змінювало поставу і ходу. З похиленою вперед головою люди, що набирають повідомлення, не могли нормально пройти по прямій лінії, часто втрачаючи рівновагу. Плюс, в такому положенні хребці шиї випробовували додаткове навантаження приблизно в 15 кілограмів. Напружувалися м’язи плечей та шиї.

Коментує доктор Сіобан Чабрун з Університету Квінсленда: “Все це впливає не тільки на здоров’я людини в перспективі, але і на його безпеку. Тому не варто використовувати мобільні пристрої на ходу”. Фізіотерапевти вже говорять про особливий вид травми, пов’язаної з частим і тривалим використанням телефону. А дослідження Університету Сан-Франциско показало, що 83% людей скаржаться на біль у руці або шиї при наборі тексту. Також, друкуючи СМС, вони часто затримують дихання, а їх серцебиття частішає.

Back to top button