Здоров'яФізіологія

Мобільні телефони небезпечні для дітей, попереджають педіатри

Мері Каталетто, професор педіатрії в Університеті Нью-Йорка, не радить батькам купувати мобільні телефони для дітей. Справа в тому, що при виробництві телефонів використовуються метали нікелю та хрому, а вони викликають алергії.

Підсумком використання телефону може стати контактний дерматит на обличчі, шиї, руках або зовнішніх сторонах стегон. Можливо почервоніння, набряки, свербіж, висипання. Джейкоб Тіссен з Лікарні Гентофте Університету Копенгагена досліджував дані по дерматиту, викликаному телефонами у дітей і дорослих. Виявилося, реакція на нікель була досить поширена серед дітей (показники поширеності доходили до 33%).

Вчені пропонують використовувати тести на алергени, щоб підтвердити виявлений зв’язок. В принципі, про цю проблему відомо давно. Однак виробники телефонів не роблять спроб скоротити кількість металів у продукції. Наприклад, ряд телефонів BlackBerry однозначно містить нікель і кобальт. Особливо небезпечні кнопкові телефони. Майже на всіх клавіатурах BlackBerry знайшли нікель. Єдиний вихід – використовувати захисний чохол, щоб захистити себе від прямого контакту з сполуками.

Отже, ні кобальту, ні нікелю немає в наступних моделях: iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 3, Motorola V950 Rugged Flip, BlackBerry Torch, BlackBerry Curve, Motorola Droid. Кобальт присутній в BlackBerry Bold, BlackBerry Tour, LG Flip VX 6100, Sony Ericsson Flip Z520a, Motorola Flip v265. І нікель, і кобальт можна знайти в Samsung Flip SCHA670, LG Flip CV 500, LG Flip VX 4400, Motorola Flip E815. Нікель широко застосовують при виготовленні електронних частин при спаюванні і нанесенні гальванічного покриття. Він присутній у всіх смартфонах, але не у всіх моделей нікель є на поверхні.

Back to top button