Вища освіта

Міносвіти впровадило нові правила вступної кампанії, які розширюють можливості абітурієнтів

Міністр освіти України Лілія Гриневич в ефірі “5 каналу” розповіла про особливості старту цьогорічного вступу до ВНЗ для випускників.

Цьогорічна вступна кампанія починається з 1 липня. Гриневич заспокоїла, що для завантаження документів в особистий кабінет вистачить часу усім, позаяк реєструватися можна до 16 липня з урахуванням творчого конкурсу і до 20-го – без.

Міністр попередила, що не потрібно одразу всім реєструватися в перші ж дні, адже база сайту Міносвіти не витримує такого навантаження.

За словами Гриневич, цьогоріч можна застосовувати сертифікати 2017-2018 року, але зазначила, що ЗНО з англійської за 2017 рік не враховується.

Також МОН зробило більший часовий коридор для творчих конкурсів, щоб не обмежувати вибір абітурієнта між навчальними закладами та спеціальностями.

Ввели цього року правило пріоритетного зарахування для тих абітурієнтів, які готові підписати трирічний контракт на роботі в сільській місцевості. Це стосується майбутніх вчителів або медиків.

Гриневич нагадала, що на сайті Міносвіти є спеціальний розділ “Вступна кампанія” з оновленими правилами.

Також на сайті громадської організації CEDOS можна знайти рекомендації, як і за якими класифікаціями обирати для себе ВНЗ. Там, за словами міністра, є інформація і про рейтинги, а також відгуки.

Повний запис програми дивіться тут:

Back to top button