Вища освіта

Міністр освіти розповіла про особливості вступної кампанії-2017

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що подача абітурієнтами заяв на вступ у вищі навчальні заклади в 2017 році буде проходити 12-26 липня.

Виступаючи у Верховній Раді, вона також зазначила, що в 2017 році абітурієнти можуть подати 9 заяв на 4 спеціальності.

При цьому щоб уникнути надмірного навантаження на сервери при подачі заяв онлайн, абітурієнти зможуть створити свій онлайн-кабінет для подальшої подачі з нього заяв з 29 червня.

Крім того, передбачена можливість збільшити на 10% кількість місць державного замовлення у вузах, куди подасть свої документи найбільша кількість абітурієнтів з високими балами.

Після завершення прийому всіх пільговиків, місця держзамовлення, які залишилися, будуть спрямовані на технічні та інші дефіцитні спеціальності.

Крім того, була введена норма, згідно якої, на медичні спеціальності можуть вступати абітурієнти з результатами з усіх предметів зовнішнього оцінювання не менше 150 балів.

Міністр зазначила, що зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році складають 240 тис. осіб, однак у цьому році для вступу до вузів приймаються сертифікати оцінювання 2016 року.

Право на вступ до внз за результатами тестування, а за співбесідою мають маломобільні особи з інвалідністю, чорнобильці (деякі категорії), на підставі іспитів – учасники бойових дій, діти-сироти, і діти, які внаслідок захворювань не можуть пройти тестування.

Здавати зовнішнє незалежне оцінювання або іспити можуть абітурієнти з Криму і непідконтрольною території Донбасу.

Back to top button