Здоров'яХарчування

Мікрофлора кишечника рятує від цілого ряду недуг, заявляють медики

Корисні бактерії, що мешкають в кишечнику, можуть вилікувати або запобігти розвитку метаболічного синдрому, переконані експерти університетів Джорджії і Корнелла. Даний синдром – комбінація факторів ризику хвороб серця, діабету та інсульту, зазначає Medical News Today. Зовні він проявляється як наявність великого обхвату талії, підвищений рівень тригліцеридів у крові, високий рівень холестерину і цукру.

При цьому розладі ризик хвороб серця підвищується в 2 рази, а діабету – в 5 разів. Вже було відомо, що зміна мікрофлори кишечника відіграє роль у метаболічному розладі. Зокрема, це відбувається через ініціювання запалення. Нещодавно ж було встановлено: вся справа у втраті клітинами епітелію кишечника Толл-подібного рецептора 5 (TLR5) і здатності швидко реагувати на бактерії.

Це призводить до процвітання агресивних бактерій і запалення. Наприклад, у мишей без гена TLR5 відбувалися зміни в кількості прозапальних бактеріях, пов’язаних з метаболічним синдромом. Значить, підтримання популяції корисних бактерій здатний змінити ситуацію на краще.

Шкільне життя

Back to top button