Здоров'яФізіологія

Ментолові сигарети визнані особливо небезпечним тютюновим продуктом

Деякі люди вважають за краще курити ментолові сигарети. Але навряд чи вони знають, що ментолові сигарети відрізняються особливою шкідливістю і провокують серйозні проблеми з легенями, пише The Daily Mail . Згідно зі статистикою, любителі ментолових сигарет частіше потрапляють до відділень невідкладної допомоги, ніж люди, що палять звичайні сигарети.

Їх також частіше госпіталізують у зв’язку з погіршенням перебігу легеневих захворювань. Наприклад, протягом декількох днів можливе збільшення мокроти і утруднене дихання. Крім усього, ментол робить ефект анестетика, що ускладнює діагностику легеневих захворювань.

А, за статистикою, люди, що курять ментолові сигарети, споживають в два рази більше тютюну, ніж інші курці (43 сигарети на тиждень проти 26 сигарет). І любителі ментолу в три рази частіше, за опитуванням, говорили, що продовжать палити в наступному році. В цілому вчені порівнювали стан 3758 людей, які курили ментолові сигарети, і 1941 звичайного курця. Всі вони викурювали мінімум по 10 пачок сигарет на рік.
Куріння - Шкільне життя
В групі любителів ментолових сигарет було більше молодих людей, жінок і темношкірих. За рік у цієї групи було 0,22 випадки загострення легеневого стану, а в групі звичайних курців – 0,18. До того ж, “ментолові група” могла менше пройти за 6 хвилин. Вона починала раніше скаржитися на задишку. Після того, як в розрахунок були прийняті всі сторонні чинники, у курящих ментолові сигарети все одно на 29% підскакував ризик гострих симптомів з боку легень.

Шкільне життя

Back to top button