Здоров'яФізіологія

Медики закликають вигнати курців з дому

Університет Іллінойсу встановив: якщо дитина росте в одному будинку з регулярно курящою людиною, це підвищує ризик наявності шкідливої ​​звички у цієї дитини вже в дорослому віці майже в два рази. Прийнято вважати, що багато стають курцями через зовнішній впливу. Зокрема, деякі діти просто переймають моделі поведінки дорослих.

І останнє дослідження це підтверджує. Був проведений аналіз 13231 дорослого американця 18-74 років. 40% осіб піддавалися впливу тютюнового диму в дитинстві та підлітковому віці, перебуваючи у власному будинку. 20% з них зараз курили сигарети. Вчені роблять однозначний висновок: якщо наявність курця в будинку подвоює ризик куріння у дитини, необхідно ввести заборону на куріння вдома.

До речі, за результатами іншого дослідження, дві п’ятих підлітків у всьому світі, які ніколи не курили піддаються впливу пасивного куріння. Третини з них доводиться дихати тютюновим димом у себе вдома. 90% некурців підлітків, які брали участь у дослідженні, знали про негативні наслідки впливу пасивного куріння. 79% підтримували заборону на куріння в громадських місцях. Цікаво, що саме ці підлітки найчастіше потрапляли під вплив тютюнового диму. Значить, інформація про шкоду пасивного куріння не допомагає їм себе захистити, тому що вони не завжди можуть уникнути суспільства курців.

Шкільне життя

  
Back to top button