Здоров'яФізіологія

Медики радять частіше виходити в світ і записатися в гуртки з ліплення і малювання

Люди середнього та похилого віку, які ходять в гуртки творчості і рукоділля, тим самим, захищають себе від погіршення пам’яті і розумових здібностей, кажуть експерти. Мабуть, подібна активність навантажує мозок і захищає нейрони від передчасної смерті. Більше того, творчість сприяє росту нових нейронів, зазначає Роузбад Робертс з Клініки Майо.

Вплив творчості було досліджено на прикладі 256 осіб (середній вік – 87 років). На самому початку спостережень у людей не фіксувалися проблеми з пам’яттю чи мисленням, зазначає Zee News. Добровольці розповідали, займалися вони в творчих секціях, чи ходили в театр, на концерти, чи спілкувалися з друзями. Також добровольці повідомляли, чи користувалися вони Інтернетом, чи цікавилися комп’ютерними іграми.

Через 4 роки у 121 людини розвинулися помірні когнітивні порушення. Але люди, які займалися в творчих гуртках, стикалися з цією проблемою на 73% рідше. Рукоділля, гончарство та інші схожі заняття знижували ризик на 45%, активна соціалізація – на 55%, а використання комп’ютера – на 53%. Але наявність гена APOE, гіпертонія в середньому віці і проблеми з судинами підвищували ризик.

Шкільне життя

Back to top button