Здоров'я

Материнство і цигарка несумісні

Материнство і цигарка несумісні
Материнство і цигарка несумісні
Ця пристрасть шкодить практично всім аспектам репродуктивного здоров’я та здоров’я майбутніх дітей. Вона є причиною 5000 викиднів щороку, десь на 40 відсотків знижує шанси успішного зачаття, призводить до онкологічних захворювань.

Сьогодні куріння — епідемія, від якої страждає половина жителів планети. Незважаючи на застереження медиків, число курців зростає. І якщо не так давно цим грішили практично лише чоловіки, то сьогодні 25-30 відсотків курців — жінки.

Тютюновий дим зменшує об’єм кисню, який надходить до ембріона і перешкоджає нормальному розвиткові останнього. У крові дітей, народжених матерями, котрі курили під час вагітності, знаходять канцерогенні речовини. Існують також докази того, що куріння може спровокувати деякі вади розвитку плоду — зокрема заячу губу та вовчу пащу. Діти батьків-курців значно частіше слабують на респіраторні захворювання. У жінок-курців менше грудного молока і воно нижчої якості.

Французькі вчені з клініки штучного запліднення дослідили розвиток яйцеклітини від моменту зачаття до часу, коли вона була готова до імплантації в материнський організм. Оскільки до імплантації ембріони розвиваються в лабораторних умовах, це дає лікарям унікальну можливість зафільмувати, як відбувається їх поділ на все більше й більше клітин, не порушуючи їхнього спокою. Зйомка показала, що ембріони жінок-курців на всіх етапах розвитку відстають на кілька годин. Дослідники спостерігали 868 ембріонів, з них 139 — від курців. Ембріони некурців досягли п’ятиклітинної стадії через 49 годин, тоді як ембріонам курців знадобилося для цього 50 годин. На восьмиклітинну стадію перші вийшли через 58 годин, ембріони курців досягли цієї точки через 62 години. Вповільнення розвитку означає: щось іде не так, а отже, імплантувати не можна. Як надалі дається взнаки ця кількагодинна затримка, поки що сказати важко, адже раніше цього ніхто не вивчав. Але таке відхилення, безумовно, не минається безслідно.

Тож лікарі закликають до жорсткої боротьби з курінням, у тому числі до захисту вагітних жінок від пасивного куріння. Адже останнє також завдає великої шкоди. Пасивний курець мусить удихати вторинний дим, який містить безліч канцерогенних та мутагенних речовин. Пам’ятайте: вагітність та паління тютюну — речі несумісні. Тому, плануючи народження дитини, обов’язково подбайте, щоб ваші близькі, які мають цю згубну звичку, перейнялися важливістю наступних місяців, вільних від тютюнового диму.

Джерело: silskivisti.kiev.ua

Back to top button