Здоров'яПсихологія

Маленькі діти здатні вчитися, спостерігаючи за оточуючими

Дослідники з Вашингтонського Університету вивчали, як дворічні діти обробляють інформацію, яка надходить до них із зовнішнього світу, повідомляє Science World Report . Вони з’ясували: дитина може бачити сенс у тому, що відбувається. “Завжди є багато можливих варіантів вирішення проблеми, але як люди дізнаються, який з них краще? Ми хотіли зрозуміти, чи бачать діти різницю між двома способами, що дозволяють добитися результату, і чи можуть вони використовувати найбільш успішну стратегію на свою користь”, – розповідає дослідник Анна Вайсмайер.

В ході дослідження маленькі учасники спостерігали, як учені грали в гру. Потрібно було помістити дерев’яний брусок на ящик, розташований поруч з автоматом, який видавав цукерки. Один з брусків активував машину в двох третинах випадків, а другий, який весь час був різного кольору і форми, – тільки в одній третині випадків. Протягом 20 хвилин діти спостерігали за 12 спробами дослідників, які використовували всі бруски. Коли учасникам запропонували самим пограти в ту ж гру, 23 дитини з 32 обрали брусок, який гарантував успіх.

Учені поки не з’ясували, чи пов’язаний цей вибір з когнітивною оцінкою ймовірності виграшу. Однак тепер відомо: дітям не потрібно йти шляхом проб і помилок, щоб навчитися чомусь новому. Їм достатньо просто спостерігати за тим, що відбувається навколо.

Back to top button