Сертифікація

м. Київ, Вінницька та Запорізька області уже використали квоту щодо реєстрації на сертифікацію вчителів початкової школи

Станом на 9:00 21 січня 2019 року реєстрацію на процедуру сертифікації вчителів, яка почалася 15 січня, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) пройшли 632 учасника . Такі дані наведено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

м. Київ, Вінницька та Запорізька області використали квоту щодо реєстрації на сертифікацію вчителів початкової школи.

Реєстрація на сертифікацію триває до 1 лютого 2019 року. Вона проводиться згідно із законом «Про освіту» і регламентується Положенням про сертифікацію педагогічних працівників. В 2019 році проводиться пілотний проект із сертифікації 1000 вчителів початкової школи.

У Міністерстві освіти та науки наголошують, що сертифікація є добровільною, і жодних примусів проходити цю процедуру для вчителів не буде. Втім, тим педпрацівникам, які пройдуть процедуру реєстрації, пообіцяли щомісячну доплату у розмірі 20% від посадового окладу.

Наказом МОН визначено граничну чисельність вчителів початкових класів в кожному регіоні, які можуть пройти в цьому році процедуру сертифікації. З огляду на кількість початкових класів, найбільше гарантованих місць отримали Львівська, Дніпропетровська та Одеська області – 71, 68 та 62 місця відповідно. Найменша кількість вчителів, що зможуть взяти участь у добровільній сертифікації, передбачена для Луганської області – 15 місць.

Процедура сертифікації включатиме три етапи: експертне оцінювання професійних компетентностей учасника через вивчення практичного досвіду їх роботи; самооцінювання учасником власної педагогічної майстерності (е-портфоліо); оцінювання фахових знань та умінь учасника через незалежне тестування.

Back to top button